Bahçeli:

Bahçeli: "Türkiye'nin Esad ile diyalog kurmasından yana değilim"

person access_time 26 Aralık 2018 Çarşamba , 10:37:19

MHP Genel Başkanı Bahçeli:"Terörle mücadeleyi kesintiye uğratmamak, yarıda bırakmamak için Fırat'ın doğusunda beklenen müdahaleyi Türk milleti arzulamaktadır. Biz de gerçekleşeceği inancındayız."

Bahçeli: "Ben Türkiye'nin Esad rejimi ile herhangi bir şart altında bir diyalog kurmasından yana değilim."

Bahçeli: "ABD'nin ani kararının önünde ve arkasında ne yattığını bilemiyoruz."

Bahçeli: "(ABD'nin Suriye'den çekilmesi) Türkiye'nin kanaatinin alınması Ortadoğu'daki Türkiye'nin varlığının ve Ortadoğu'nun yeniden şekillenmesindeki yüksek katkısının da bir işareti olarak kabul edilmelidir. Artık Türkiye kabuğunu yırtmıştır. Güçlü devlet anlayışını artık çok çevrelere kabul ettirmek durumunda olmuştur."

Bahçeli'den İstanbul'da Orta Doğu zirvesi önerisi

Bahçeli, Orta Doğu'daki gelişmelere ilişkin, İstanbul'da veya Ankara'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısıyla küresel bir zirve yapılmasını önerdi.

Yerelde Cumhur İttifakı

Bahçeli: "Cumhur İttifakı, önemli ve hayırlı bir ittifaktır, Yenikapı ruhunun devamıdır, Türkiye'yi siyaseten şekillendirecek bir akımdır."

Binali Yıldırım için istifa tartışmaları

Bahçeli: "(Binali Yıldırım'ın adaylık için TBMM Başkanlığından istifası tartışmaları) Bu konuyu çıkmaz sokağa sokmanın manası yoktur."

Bahçeli: "Hulusi Akar Paşa Kuran'a, bayrağa, silaha sahip çıkmıştır. Kendisine yöneltilen baskıyı yerine getirseydi burada bir toplantımız olmazdı."

MHP Genel Başkanı Bahçeli: "MHP, 30 büyükşehir içerisinde Adana, Mersin ve Manisa'da, geçmişte olduğu gibi büyükşehir adayını ortaya koyacaktır."

"Hem kendisine yazık etmiştir hem demokrasiye yazık etmiştir"

Metin Akpınar'ın bir televizyon kanalında sarf ettiği sözlerle ilgili, "1945'i örnek göstererek eleştiri yapmak bir eleştiri değildir." diyen Bahçeli, şöyle devam etti:

"Hem kendisine yazık etmiştir hem demokrasiye yazık etmiştir hem de gösterilen örnek kötü bir örnektir." 

MHP lideri Bahçeli, Cumhur İttifakı'na ilişkin, "Sayın Cumhurbaşkanı Cumhur İttifakının olumlu yönünü göz önüne alarak Osmaniye'de aday göstermemeyi prensip olarak benimsediğini ifade etti." ifadelerini kullandı.

Bahçeli: "Yasal zemin, büyükşehirler için mümkün olabilir ancak beldelerde mümkün olmayabilir. Mahalli idare seçimlerini esnek tutmakta fayda var"

Faillerinin Türkiye'de yargılanması gerek

Bahçeli: "(Kaşıkçı cinayeti) İktidarın çok ince olayların arkasından gitmesi, yakınen takibi, uluslararası ilişkiler bağlamında anlatması önemli oldu"

Bahçeli: "(Kaşıkçı cinayeti) Faili Türkiye'ye getirip, Türkiye'de yargılanması sağlamak lazımdır. "

FETÖ ile mücadele

MHP Genel Başkanı Bahçeli: "FETÖ'yle mücadelede sekiz ayak var. Asker kesiminde önemli arındırmalar, tutuklamalar oldu, emniyette oldu, yargıda oldu, fakat sekizinci ayak olarak siyasetin sesi yok. Bunun üzerine gidilmesi lazım." 
 

MHP Genel Başkanı Bahçeli: "(FETÖ ile mücadele) Mahkemeler bir araya gelip bu işin beyni olan Yurtta Sulh Konseyini ortaya çıkarmalıdır."

 

folder_openEtiketler

Yorum yap