"Türkiye sadece sahada değil masada da güçlüdür"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Çarşamba Konferansları programına katıldı.

Mehmet Nuri ARSLAN
Bu içerik 250 kez okundu.

ANKARA (AA) Çavuşoğlu: "Bugün Türk Dış Politikasını yürütürken İçişleri Bakanlığımızla yakından iş birliğimiz, güvenlik dahil bir çok alanda başarılı adımlar atmamıza vesile oluyor. Bugün sahada terörle mücadele ederken sınırımızın ötesinde harekatları yürütürken masada da kazanımlarımızı kaybetmemek için yine birlikte çalışıyoruz. Ve artık Türkiye sadece sahada değil masada da güçlüdür"

Çavuşoğlu: "Biz Türkiye olarak diyoruz ki, 'bu küresel sistem kapsayıcı bir şekilde reforma tabi tutulması lazım ki ve karar verme mekanizmaları değişmesi lazım ki var olan sorunlara çare bulabilsin, görünür olsun, itibarı artsın"

Çavuşoğlu: "Yurtta sulh, cihanda sulh her zaman mümkün olmayabilir. Bu dünyadaki gelişmelere bağlı. Biz bugün Afrin Harekatını yapıyorsak bunun bir gerekçesi var. Meşru zeminde gerektiği adımları da atmanız gerekiyor. Aynı şekilde Fırat Kalkanı"

Çavuşoğlu: "74'te Kıbrıs'a bu şekilde müdahale ettik. Bugün Ege konusunda gerilimler arttığı zaman Meclisimizin aldığı kararları hatırlatıyoruz. Bir taraftan sahil Güvenliğimiz diğer taraftan da tüm kurumlarımızla sert gücümüzü de gösterebiliyoruz"

Çavuşoğlu: "Bugün Türk Dış Politikamızın temel çerçevesi uygulamada girişimci ve insani dış politikadır"

 

Kaynak: AA

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrik Desteğinden 10 milyon vatandaş faydalanacak
Elektrik Desteğinden 10 milyon vatandaş faydalanacak
Üniversite öğrencisi köpek saldırısıyla yaralandı
Üniversite öğrencisi köpek saldırısıyla yaralandı