SUR SATIŞA ÇIKARILDI!

Sur Belediyesi, seçim öncesi bir çok taşınmasını satışa çıkardı. 14 asayı 44 milyon lira bedelle ihaleye çıkardı.

SUR SATIŞA ÇIKARILDI!
SUR SATIŞA ÇIKARILDI! Mehmet Nuri ARSLAN
Bu içerik 144 kez okundu.

DİYARBAKIR - Sur Belediyesi’ne atanan kayyum Abdullah Çiftçi, Dicle Üniversitesi’nde olup mülkiyeti belediyeye ait, 14 arsayı 44 Milyon 123 bin TL ile ihaleye açtı.
Diyarbakır’ın Sur Belediyesi’ne atanan kayyum Abdullah Çiftçi, Dicle Üniversitesi sınırları içinde yer alan ve mülkiyeti belediyeye ait 14 arsayı satışa çıkardı.

14 ARSASINI SATIŞA ÇIKARDI
Yerel seçimler öncesi taşınmazları satılığa çıkaran Belediye başkanvekili Çiftçi, tarım arazi olup imara açıldıktan sonra belediyenin düzenleme ortaklık payından arta kalan ve mülkiyeti belediyeye geçen arazileri, toplamda 44 Milyon 123 bin TL teklif usulüyle ihaleye açtı. Daha önce özel davetiye üzerine ihaleye giden kayyum atanan belediyelerin, bu kez arsaların satışını kentin birçok noktasına astırdıkları pankart ile duyurmaları dikkat çekti.
 
ÖDEMELER SEÇİM SONRASINA ERTELENDİ
 
Sur Belediyesi’nin ödenekler noktasında ciddi sorunlar ile karşı karşıya olduğu öğrenildi. Kentin genel görünümüyle ilgili kaldırım ve ışıklandırma çalışmalarında anlaşmalı firmaların ödeneğinin sadece yüzde 10’unun yapıldığı, geri kalan ödemenin seçim sonrasına ertelendiği öğrenildi. Anlaşmalı akaryakıt firmasının ödemesinin yapılamadığı ve bu nedenle belediyeye ait bazı hizmet araçlarının yakıt olmamasından kaynaklı çalıştırılmadığı da iddia edildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üniversite öğrencisi köpek saldırısıyla yaralandı
Üniversite öğrencisi köpek saldırısıyla yaralandı
Karne notu hesaplama, E-Okul VBS giriş ekranına erişim
Karne notu hesaplama, E-Okul VBS giriş ekranına erişim