Erdoğan:

Erdoğan: "Bu teröristlerin gitmesi lazım"

person access_time 17 Aralık 2018 Pazartesi , 14:37:48

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya Mevlana Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu. ABD Başkanı Trump ile görüştüğünü belirten Erdoğan "Trump ile konuştuk, Fırat'ın doğusuna bu teröristlerin gitmesi lazım. Eğer gitmezse o zaman biz göndereceğiz. Çünkü bizi rahatsız ediyorlar" dedi.

Ankara'daki tren kazası 

Erdoğan: "Hiçbir istisna olmaksızın kazada sorumluluğu bulunanların tamamından hesabının sorulacağından emin olunuz."

Fırat'ın Doğusu

Erdoğan: "Trump ile konuştuk, Fırat'ın doğusuna bu teröristlerin gitmesi lazım. Eğer gitmezse o zaman biz göndereceğiz. Çünkü bizi rahatsız ediyorlar"

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Geçtiğimiz hafta Fırat'ın doğusuna askeri operasyona başlayacağımızı resmen ilan ettik. Yaptık mı? Yaptık. Sayın Trump ile de bunları görüştük. Kendileri de olumlu cevapları verdiler. Şimdi bunların da takipçisiyiz. Bölgedeki son terörist etkisiz hale gelene kadar Suriye topraklarını karış karış tarayacağız."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Yaklaşık 500 kilometrelik sınır hattı boyunca, özellikle de ABD askerlerine asla zarar vermeyecek şekilde kendi planlamamıza uygun yerlerden Suriye topraklarındaki operasyonlarımıza her an başlayabiliriz."

"Hedeflerimize yürümekten vazgeçmiyoruz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Ne yaparlarsa yapsınlar, biz hedeflerimize doğru yürümekten vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz. Ülkemizin bu kararlı ve vakur tavrını gördükçe kudurduklarını biliyoruz."

 

folder_openEtiketler

Yorum yap