"Irak'ın kendi ayaklarının üzerinde durması son derece önemlidir"

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Irak Cumhurbaşkanı Salih ortak basın açıklaması yapıyor

Mehmet Nuri ARSLAN
Bu içerik 278 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Irak ile Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey toplantılarını inşallah bu yıl içerisinde kaldığımız yerden devam ettireceğiz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Irak'ın kendi ayaklarının üzerinde durması, bölgesel güvenlik ve istikrar bakımından da son derece önemlidir."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Irak'ın siyasi birliği ve toprak bütünlüğünün korunması, istikrar ve güvenliğinin sağlanması Irak siyasetimizin temelini oluşturur."

Erdoğan: "Çatışmalardan zarar gören yerlerin imarı başta olmak üzere Irak'taki altyapı ve kalkınma projelerine katkı sağlamaya hazırız."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Irak'la güvenlik alanında da temas ve iş birliğimizi geliştirmek istiyoruz. Özellikle savunma sanayinde yapabileceğimiz çok şeyler var."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Irak) İkili ticaretimizde 2013'te 16 milyar dolarla rekor kırmıştık. Diyorum ki hem onu egale edelim hem de bunu 20 milyar dolara yükseltelim."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "DEAŞ, PKK ve FETÖ gibi terör örgütleri hem Türkiye hem de Irak için tehdit oluşturmaktadır... Terörle mücadelemizde başarıya ulaşabilmek için birlikte çalışmanın öneminin farkındayız.

"Kardeş Türrkiye'ye kardeşlik mesajıyla geldik"

Irak Cumhurbaşkanı Salih: "Kardeş Türkiye'ye dostluk kardeşlik ve her alanda ortak işbirliği mesajıyla geldik"

Irak Cumhurbaşkanı Salih: "Türkiye'nin Irak'ta terörden arındırılmış bölgelerin yeniden imarı konusundaki katkılarını bekliyoruz."

Irak Cumhurbaşkanı Salih: "Türkiye ile ilişkilerimiz, omuz omuza tam dayanışmaya sahne olacaktır."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üniversite öğrencisi köpek saldırısıyla yaralandı
Üniversite öğrencisi köpek saldırısıyla yaralandı
Karne notu hesaplama, E-Okul VBS giriş ekranına erişim
Karne notu hesaplama, E-Okul VBS giriş ekranına erişim