Hac kuraları bugün çekilecek

Türkiye'de 2 milyonu aşkın hacı adayının heyecanla beklediği hac kurası bugün basına ve kamuoyuna açık yapılacak 2019 yılı hac kura çekimi bugün Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın katılımıyla gerçekleştirilecek. 2 milyon 213 bin 835 adayın yer alacağı kurada 80 bin kişi kutsal topraklara gitmeye hak kazanacak.

Hac kuraları bugün çekilecek
Hac kuraları bugün çekilecek Mehmet Nuri ARSLAN
Bu içerik 171 kez okundu.

M. Emin FİDAN
DİYARBAKIR-Hac görevini yerine getirmek için başvuruda bulunan 2 milyon 213 bin 835 aday için bugün kura çekilişi yapılacak. Diyanet İşleri Başkanlığı Konferans Salonu'nda düzenlenecek törende kuralar elektronik ortamda çekilecek. Hacı adayları, kayıt yaptırdıkları iller bazında 'oda tercihli' veya 'otel tercihli' hac konaklama türlerinde sıralamaya konularak kuraya dahil olacak. Kura sonucunda asil ve yedek tasnifinin yapılmayacağı, Diyanet ve acente ayırımına da gidilmeyeceği belirtildi.

80 BİN KİŞİ HAK KAZANACAK
Kura sonucunda 80 bin kişi kutsal topraklara gitmeye hak kazanacak. Sonuçlar adayların cep telefonlarına mesajla gönderilecek. Hacı adayları, kura sonuçlarını bugün saat 23.00'ten itibaren internet ortamında da görebilecek. Kurada kesin kayıt hakkı kazananlar 2-11 Ocak 2019 tarihleri arasında kayıtlarını yaptıracak. Belirlenen sürede kayıt yaptırmayanların yerine hac konaklama türlerine göre kura sırası gözetilerek 17-25 Ocak 2019 tarihleri arasında dağıtılan kontenjanlar çerçevesinde kayıt alınacak.
Öte yandan, 2007-2019 yılları arasında kayıt yaptırıp daha önce hiç hacca gitmemiş şehit annesi, babası, eş ve evlenmemiş çocukları ile gazi ve eşleri kurasız olarak hacca gidecek.

HAc Kura Diyanet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrik Desteğinden 10 milyon vatandaş faydalanacak
Elektrik Desteğinden 10 milyon vatandaş faydalanacak
Üniversite öğrencisi köpek saldırısıyla yaralandı
Üniversite öğrencisi köpek saldırısıyla yaralandı