Erdoğan: "Bu ülkede insanların yaşam biçimiyle uğraşan CHP zihniyetidir"

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin TBMM grup toplantısında konuştu.

Erdoğan:
Erdoğan: Mehmet Nuri ARSLAN
Bu içerik 453 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bu ülkenin meşrebi ve duruşu belli olan Cumhurbaşkanını bira içmeye, Mozart dinlemeye zorlamak faşistliğin dik alasıdır. "

Erdoğan: "Teşkilat mensuplarımızın verdiğimiz kararlara saygı duymasını özellikle rica ediyorum."

İhtiyaç sahiplerinin elektrik ihtiyaçını devlet karşılayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın aylık 150 KiloWatt saate kadar elektrik tüketimlerini devlet olarak biz üstleniyoruz. Bu kapsamda yaklaşık 2,5 milyonun üzerindeki hanede her ay ortalama 80 liralık elektrik faturasını devlet karşılamış olacak."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Ziraat Bankası aracılığıyla ödeme güçlüğü yaşayan vatandaşlarımızın kredi kartı borçları tek bir çatı altında toplanacak. Vatandaşımız hangi bankaya kredi kartı borcu olursa olsun Ziraat Bankası'ndan alacağı bu krediyle borcunu kapatacak."

Erdoğan: "500 ve üzeri sigortalı çalıştıran iş yerleri için 3 puan olan sigorta pirim desteğini, 5 puana çıkarıyoruz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "AK Parti iktidarları döneminde toplamda 1.8 milyon esnaf ve sanatkara 93,4 milyar lira kredi kullandırıldı. 2002 yılında esnafa uygulanan faiz oranı yüzde 45 iken bugün bu faiz oranı yüzde 5 seviyesine geriledi. Halkbank esnaf ve sanatkarların işletme yatırım kredisi ihtiyaçlarını karşılamak üzere 2019 yılında yaklaşık 350 bin esnafa 22 milyar liralık kredi kullandıracak."

"Bu ülkede insanların yaşam biçimiyle uğraşan CHP zihniyetidir."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bu ülkenin başörtülü hanımlarına 'Suudi Arabistan'a gidin' demek faşistliğin en sefil halidir. İki üç gün önce, bir konserden çıkan başı açık, başı örtülü kızlarımıza orada gelip, bu şekilde sataşıp, 'Suudi Arabistan'a gidin, burada ne işiniz var.' diyenlerin halini düşünün. Adı da neymiş sanatçıymış, buyurun."

Erdoğan: "Bu ülkede insanların yaşam biçimiyle uğraşan CHP zihniyetidir."

"Bolton'un mesajını kabullenmemiz mümkün değil"

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Kahraman askerlerimiz tarafından söndürülen DEAŞ balonu sayesinde, Suriye hızla bu beladan kurtulma sürecine girdi. Ancak, Bolton'un İsrail'den verdiği mesajı bizim kabullenmemiz, bunu yutmamız mümkün değildir."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Çok yakında Suriye topraklarındaki terör örgütlerini etkisiz hale getirmek için harekete geçeceğiz. Bu müdahalemize engel olmaya çalışan başka teröristler de olursa elbette onların da hakkından gelmek boynumuzun borcudur."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Suriye'de, Türkiye'nin Kürtleri hedef aldığı yalanı en alçak, onursuz, en çirkin, en bayağı iftiradır."

"Sarı yeleklilerin içlerinde PKK var"

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Fransa'da sarı yeleklilerin içlerinde PKK var. Acaba bunu incelediler mi araştırdılar mı? Biz buradan biliyoruz. Yarın diğer ülkelerde de aynısı olacak."

 

Kaynak: AA

Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti TBMM Grup Toplantısı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üniversite öğrencisi köpek saldırısıyla yaralandı
Üniversite öğrencisi köpek saldırısıyla yaralandı
Karne notu hesaplama, E-Okul VBS giriş ekranına erişim
Karne notu hesaplama, E-Okul VBS giriş ekranına erişim